Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Хозе навести дека Јунајтед бил просечен тим пред него

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо изјави дека е задоволен од постигнатото од неговите играчи и додаде дека клубот не бил подготвен да постигнува успеси кога бил назначен во 2016 година. Португалецот го замени Луис ван Гал и досега го освои Лига Купот, Лига Европа и трофејот од Комјунити Шилд …

Повеќе

Бербатов: Кога играш со Роналдо, Руни, Фердинанд добиваш ерекција

Најдобриот бугарски фудбалер, Димитар Бербатов најверојатно ќе ја заврши својата славна кариера ако не најде нов тим ова лето. Ова беше лично најавено од популарниот Бербо на „Нова ТВ“. „Ако не најдам тим во кој ќе играм ова лето, мојата кариера ќе заврши. Но, ниту еден фудбалер не е подготвен …

Повеќе

Јунајтед со пресврт до финале на ФА Купот

Манчестер Јунајтед успеа да го совлада Тотенхем по пресврт со 2: 1 и се квалификува за финалето на ФА купот. „Црвените ѓаволи“ заостануваа во резултатот, откако Али им донесе предност на „петлите“ во 11. минута. Санчез, сепак, изедначи во 24-тата минута, а Ерера направи пресврт по гол 62-минута. Двобојот меѓу …

Повеќе

Јунајтед е фаворит за Ришарлисон

Манчестер Јунајтед е фаворит за привлекување на напаѓачот на Ватфорд Ришарлисон, пишува Sun. Според извештајот, младиот Бразилец, кој дојде за 11 милиони фунти од Флуминензее, може да го напушти својот сегашен клуб за 40 милиони фунти. Дваесетгодишниот стартер ја започна одлично сезоната, постигнувајќи пет гола во првите 12 натпревари и …

Повеќе

Верати ги откачи Барса и Јунајтед

Играчот од средниот ред на Пари Сен Жермен, Марко Верати изјави дека е среќен во Франција и не сака да ги напушти шампионите. Интересот за него доаѓа од Барселона и Манчестер Јунајтед. Жозе Мурињо се обидува да го убеди играчот да ја избере Англија преку Мино Раиола. Познатиот фудбалски агент …

Повеќе

Мата: Второто место на Јунајтед се уште не е сигурно

Манчестер Јунајтед треба брзо да се опорави од поразот дома од последниот Вест Бромвич во Премиер лигата, изјави играчот за врска на „црвените ѓаволи“ Хуан Мата. Поразот е прв за тимт на Мурињо дома после декември. „Второто место се уште не е сигурно. Немаше да биде сигурно дури и при …

Повеќе

Специјалниот: Верувам во себе, мојата последна титула не е од пред 20 години

Манчестер Јунајтед има потреба од постојаност, за да биде повторно шампион на Англија, изјави менаџерот Жозе Мурињо по поразот со 0:1 против Вест Бромвич. Токму со тој пораз „црвените ѓаволи“ ги загубија и математички шансите да се израмнат со Манчестер Сити, кој, пак, ќе може да слави со титулата пред …

Повеќе

Фелаини го засилува Ливерпул!?

Халфот на Манчестер Јунајтед, Маруан Фелаини е на пат да му забие „нож во грб“ на својот клуб, откако постои голема веројатност во лето да премине во големиот непријател Ливерпул, тврдат медиумите на Островот. Неговиот договор со „црвените ѓаволи“ истекува и нема да биде обновен, а Јирген Клоп веднаш реагирал …

Повеќе

Ѕвезда на Јунајтед плукна на амблемот на Сити (ВИДЕО)

Една од ѕвездите на Манчестер Јунајтед, Андер Ерера, го плукна амблемот на градскиот ривал Манчестер Сити по крајот на дербито, кое „црвените ѓаволи“ го добија со 3: 2. Во социјалните мрежи се прошири видео на кое се гледа како шпанскиот халф плука врз амблемот на „граѓаните“, додека се прибира кон …

Повеќе

Лудa зделка! Јунајтед ги дава Погба, Марсиал и пари на ПСЖ за Нејмар

Манчестер Јунајтед има поставено доста амбициозна задача да ја привлече во своите редови во текот на летото суперѕвездата на ПСЖ Нејмар, кој премина во француската престолнина пред неколку месеци за 222 милиони евра, тврди „Дејли Стар“. „Црвените ѓаволи“ се подготвени да ја искористат ситуацијата со Бразилецот, кој не е особено …

Повеќе