Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Буфон го обвинил Бенатиа за поразот од Наполи

Капитенот на италијанскиот шампион Јувентус – Џанлуиџи Буфон, ги нападнал своите соиграчи во соблекувалната после поразот со 0: 1 од Наполи, што сериозно ја загрозува хегемонијата на „бјанконерите“ во Италија. Јужњаците стигнаа до важната победа со гол на Калиду Килубали во 90-тата минута. Тој се запиша по центрирање од корнер, …

Повеќе

Васкез: Пеналот беше чист, но очигледно треба да свикнеме со зависта на луѓето

Лукас Васкез од Реал Мадрид, врз кој беше досуден најконтроверзниот пенал оваа сезона, не е изненаден од коментарите дека всушност Меди Бенатиа од Јувентус не извршил никаков прекршок во дуелот помеѓу двата тима од Лигата на шампионите. „По натпреварот, реков дека тоа е пенал“, изјави напаѓачот на „кралевите“. „Ја гледав …

Повеќе

Легендарниот Чилаверт: Фудбалската мафија го исфрли Јуве од Лигата на шампионите

Фудбалската мафија е причина Реал Мадрид да го елиминира италијанскиот шампион Јувентус од 1/4-финалето на Лигата на шампионите. Ова го напиша легендарниот голман Хозе Луис Чилаверт во социјалните мрежи. Парагваецот мисли на контроверзниот пена што „кралевите“ го добија при поразот на Сантијаго Бернабеу во 93-тата минута. По него, Кристијано Роналдо …

Повеќе

Скандалот добива на интензитет: Поранешен шпански судија вели дека нема пенал за Реал

Поранешниот шпански арбитер Итуралде Гонзалес, кој ја анализираше судската одлука за „AS“, е категоричен дека судијата Мајкл Оливер погрешил, кога досудил пенал за Реал Мадрид. Како што е познато, до 93-тата минута Јувентус водеше со 3: 0 на „Бернабеу“ и средбата одеше во продолженија, кога Меди Бенатиа го поттурна малку …

Повеќе

Реал го уништи Јуве среде Торино, Роналдо со гол на сезоната

Европскиот клупски шампион Реал Мадрид продолжува да гази се на својот пат во Лигата на шампионите, откако го победи минатогодишниот финалист Јувентус со 3:0 среде Торино. Во големи херој за „белите“ се претвори Кристијано Роналдо, кој нанижа два гола против „бјанконерите“ и веќе има 9 погодоци во 6 натпревари против …

Повеќе

Загрижувачка статистика за Јуве: Реал е во неверојатна серија како гостин во Лигата на шампионите

Европскиот клубски шампион Реал Мадрид е во одлична серија за време на неговите гостувања во Лигата на шампионите. „Кралевите“ не пропуштиле да постигнат гол како гостин во десет последователни посети на турнирот, што е загрижувачка статистика за италијанскиот хегемон Јувентус. Двата колоса на Стариот континент вечерва се среќаваат во Торино …

Повеќе

Јуве ги собра сите награди! Алегри ја освои „Златната клупа“

Тренерот на италијанскиот шампион Јувентус – Макс Алегри, ја освои наградата „Златна клупа“ за бр.1 во својата професија за последната година во Серија А. Минатата сезона, 50-годишниот тактичар освои трет златен дубл на чело на „бјанконерите“, со што ја заслужи наградата. Зад него остана Маурицио Сари од Наполи, кој ја …

Повеќе

Јуве дава одмор на Киелини и Сандро против Милан поради Реал

Тренерот на италијанскиот хегемон Јувентус – Макс Алегри, ќе даде одмор на Џорџо Киелини и Алекс Сандро за саботното дерби со Милан од 30-тото коло на Серија А. Дефанзивците се со повреди и тактичарот од Ливорно преферира да ги задржи за првата четвртфинална средба од Лигата на Шампионите со Реал …

Повеќе

Пјаниќ: Битката со Наполи ќе продолжи до крајот на сезоната

Фудбалерот на Јувентус, Миралем Пјаниќ е убеден дека „бјанконерите“ можат да го сменат тимот на Наполи од првото место во Серија А , како и да ги елиминираат Тотенхем во 1/8-финалето на Лигата на шампионите. Италијанскиот шампион одигра 2-2 со тимот од Англија, што во голема мера ја отежнува нивната …

Повеќе