Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Хамес: Не треба да бараме одмазда против Реал Мадрид

Халфот на Баерн Минхен, Хамас Родригез сега е на другата страна на судирот меѓу Баварците и Реал Мадрид. „Не треба да бараме одмазда против Реал Мадрид заради минатата година. Ние мора да ги прифатиме дуелите како два чекора до финалето“, изјави Колумбиецот во интервју за весникот „TZ“. „Кристијано Роналдо е …

Повеќе

Васкез: Пеналот беше чист, но очигледно треба да свикнеме со зависта на луѓето

Лукас Васкез од Реал Мадрид, врз кој беше досуден најконтроверзниот пенал оваа сезона, не е изненаден од коментарите дека всушност Меди Бенатиа од Јувентус не извршил никаков прекршок во дуелот помеѓу двата тима од Лигата на шампионите. „По натпреварот, реков дека тоа е пенал“, изјави напаѓачот на „кралевите“. „Ја гледав …

Повеќе

Салах: Не ми е гајле за головите! Ја сакаме Лигата на шампионите

Мохамед Салах ја смета ЛШ за најважниот предизвик пред Ливерпул и 40-те негови гола во сезоната се во заден план. Египќанецот ја достигна оваа граница со погодок против Борнемут во саботата и води во листата на реализатори за „Златната копачка“, но сезоната за Ливерпул допрва почнува. Тие се борат со …

Повеќе

Интересно: Рома продавала билети за Ливерпул уште пред ждребот (ФОТО)

Интересна фотографија и тврдење се појави на социјалните мрежи. Од неа станува јасно дека италијанската Рома пуштила во продажба билети за натпреварот од Ливерпул од полуфиналето на Лигата на шампионите уште … пред ждребот. Таму, римските „волци“ се паднаа со Ливерпул. Уште поинтересно е што е точно наведен датумот, кога …

Повеќе

Легендарниот Чилаверт: Фудбалската мафија го исфрли Јуве од Лигата на шампионите

Фудбалската мафија е причина Реал Мадрид да го елиминира италијанскиот шампион Јувентус од 1/4-финалето на Лигата на шампионите. Ова го напиша легендарниот голман Хозе Луис Чилаверт во социјалните мрежи. Парагваецот мисли на контроверзниот пена што „кралевите“ го добија при поразот на Сантијаго Бернабеу во 93-тата минута. По него, Кристијано Роналдо …

Повеќе

Скандалот добива на интензитет: Поранешен шпански судија вели дека нема пенал за Реал

Поранешниот шпански арбитер Итуралде Гонзалес, кој ја анализираше судската одлука за „AS“, е категоричен дека судијата Мајкл Оливер погрешил, кога досудил пенал за Реал Мадрид. Како што е познато, до 93-тата минута Јувентус водеше со 3: 0 на „Бернабеу“ и средбата одеше во продолженија, кога Меди Бенатиа го поттурна малку …

Повеќе

Реал преживеа против Јуве со пенал во 90-тата минута, досадно реми на „Алијанц Арена“

Европскиот клупски шампион Реал Мадрид мина низ деветте круга на пеколот, за да се рангира во 1/2-финалето во Лигата на шампиони. „Кралскиот клуб“ со лесна рака потроши предност од 3:0 против Јувентус од Торино и до 61-та минута „бјанконерите“ ја избришаа негативата по два гола на Марио Манџукиќ (2, 68) …

Повеќе

Крајот на империјата на Барса

Медиумите во Европа ја уништија Барселона од критики и во исто време ја бомбардираа со пофалби Рома откако „Волците“ направија суперсензација во 1/4-финалето во Лигата на Шампионите и ги исфрлија каталонците од турнирот. Шпанските медиуми се најкритични кон својот претставник, додека работите се на спротивен пол во изданијата на Апенините, …

Повеќе

Голема сензација во Рим, Ливерпул повторно се поигра со Сити

Рома направи сензација над сензациите на „Олимпико“. Тимот го направи незамисливото и ја победи Барселона со 3: 0 за да се квалификува за полуфиналето на Лигата на шампионите. „Волците“ го загубија првиот дуел на „Камп Ноу“ со 1:4 и никој не веруваше во шансите на тимот на Еузебио Ди Франческо. …

Повеќе

Перез: Малку ми се четири Шампионски лиги со Реал

Четири трофеи во Лигата на Шампионите се малку, изјави претседателот на Реал (Мадрид), Флорентино Перез, кој сака да освои уште две, за да се израмни со легендата Сантијаго Бернабеу. Шпанците најверојатно ќе се квалификуваат во полуфиналето на најпрестижниот клубски турнир и ќе бркаат трет трофеј. „Достигнувањето на Бернабеу е она …

Повеќе