Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Мурињо подготвува чистка во Јунајтед! Погба пред напуштање на „Олд Трафорд“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед – Жозе Мурињо, сака да направи нова сериозна селекција во текот на летото на 2018 година, соопштува весникот „Дејли Мејл“. Првата желба на португалскиот специјалист е да се раздели со четири играчи – Пол Погба, Антони Марсиал, Дејли Блинд и Матео Дармијан. Тие не можат да …

Повеќе

Специјалниот: Верувам во себе, мојата последна титула не е од пред 20 години

Манчестер Јунајтед има потреба од постојаност, за да биде повторно шампион на Англија, изјави менаџерот Жозе Мурињо по поразот со 0:1 против Вест Бромвич. Токму со тој пораз „црвените ѓаволи“ ги загубија и математички шансите да се израмнат со Манчестер Сити, кој, пак, ќе може да слави со титулата пред …

Повеќе

Талент на Јунајтед навреден од Мурињо, се закани дека ќе го напушти тимот

Големиот талент на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд се заканува со трансфер ако Жозе Мурињо остане на функцијата следната сезона. 20-годишниот напаѓач одигра само 5 од последните 16 натпревари за Манчестер Јунајтед и само осум минути во дербито со Сити во саботата.   Зимскиот трансфер на Алексис Санчез во Јунајтед целосно …

Повеќе

Жозе определен како „Крал на португалскиот фудбал“

Карлос Карвахал со нетрпение го очекува дуелот со „кралот на португалскиот фудбал“ Жозе Мурињо кога Свонси Сити ќе се соочи со Манчестер Јунајтед во натпревар од 32-то коло на англиското првенство. Двајцата се познаваат подолго време, а и актуелниот менаџер на „лебедите“ истера стаж кај Мурињо за време на неговиот …

Повеќе

Мурињо го собра Јунајтед на „кризен разговор“

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо ги собра своите играчи за „кризни разговори“ на тренинг теренот во базата. Португалецот сакал да ја расчисти ситуацијата по информациите кои циркулираат дека тој планира летна чистка во составот и деветмина се на список за брчање. На состанокот денес се појавиле апсолутно сите играчи …

Повеќе

Манчестер Јунајтед вади 20 милиони фунти за дефанзивец на Селтик

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо планира да го привлече дефанзивецот на Селтик Киеран Тирни, јавува „Дејли Рекорд“. 20-годишниот шкотски репрезентативец ќе биде првиот нов додаток на одбраната на „црвените ѓаволи“, која се очекува да биде подложена на целосна промена во текот на летните месеци. Тирни потпиша нов шестгодишен договор …

Повеќе

Мурињо сигурно ќе го „шутне“ Шо

Лук Шо нема иднина во Манчестер Јунајтед и по крајот на сезоната, Жозе Мурињо сигурно ќе го продаде, убедени се англиските медиуми. Португалецот многу сериозно го понижи играчот откако го повлече на полувремето со Брајтон во саботата, а потоа го критикуваше јавно за изведбата. Весникот „Сан“ сепак открива дека уште …

Повеќе

Мурињо ги критикува играчите на Јунајтед: Исплашени се, немаат самодоверба и класа

Некои фудбалери на Манчестер Јунајтед беа исплашени за време на натпреварот од ФА Купот против Брајтон синоќа. „Црвените ѓаволи“ не блескаа, но победија со головите на Лукаку и Матиќ и се пласираа во полуфиналето на турнирот, но по натпреварот Мурињо не беше задоволен и го стави под прашање карактерот и …

Повеќе

Мурињо се приближува до ПСЖ?

Иднината на Жозе Мурињо во Манчестер Јунајтед е под сериозен прашалник по елиминацијата на Лигата на шампионите. Според британски „Mirror“, Специјалниот и шефовите на „црвените ѓаволи“ имаат сериозни отстапувања во плановите за летна селекција, што дополнително го турка Португалецот далеку од „Олд Трафорд“. Раководството на Манчестер очекува подобри резултати по …

Повеќе

Мурињо: За клубот ова не е ништо ново, двапати сум го отстранувал Јунајтед во оваа фаза

Шокантната елиминација на Манчестер Јунајтед од Лигата на шампионите, која дојде по пораз на домашен терен со 1:2 од Севиља, ги изненади непријатно навивачите на тимот, кои беа сигурни дека нивниот тим ќе продолжи напред. Уште поизненадувачки беа изјавите на менаџерот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо по поразот и неубедливата …

Повеќе