Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Натали со детали за нејзината луда ноќ со Кристијано

Колумбиската манекенка Натали Ринкон, која пред одредено време имала врска со Кристијано Роналдо, даде опширно интервју за La Red и раскажа во детали како се развила прекрасната нејзина ноќ со ѕвездата на Реал Мадрид. „Бевме во ресторан, а Кристијано седна на соседната табела. Се погледнавме и започна флертувањето. По малку …

Повеќе

Кристијано се уште не ја преболел Ирина

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо направил чудна исповед пред своите роднини. Португалецот сé уште ја нема преболено неговата поранешна девојка Ирина Шајк, која пред три години стави крај на врската. „Тој сè уште ја сака и жали што сѐ е готово. Кристијано продолжува да размислува за неа постојано“, изјавил …

Повеќе

Роналдо прекина интервју на Буфон за да го прегрне

Голот на Кристијано Роналдо, кој беше прецизен од пенал во 97-та минута, стави крај на соништата на легендарниот Џанлуиџи Буфон да го освои трофејот во Лигата на шампионите. Искусниот голман беше исклучително разочаран од одлуките на англискиот судија Мајкл Оливер, кој покажа на белата точка во 93-тата минута, а потоа …

Повеќе

Роналдо подготвува чистка во Реал Мадрид

Голгетерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо имал листа од имиња на играчи, со кои не сака веќе да е соиграч, пријави „Don Balon“. Според шпанското издание станува збор со шестмина играчи – Иско, Кејлор Навас, Матео Ковачиќ, Маркос Љоренте, Борха Мајорал и Дани Себаљос. Во исто време петкратниот и актуелен …

Повеќе

„На мојот Бог Кристијано и за сите од Реал Мадрид“ (18+)

Емоциите по прекрасниот гол на Кристијано Роналдо со ножици против Јувентус не стивнуваат и по неколку дена. Една од најпопуларните обожавателки на „белите“, Мирта Соса, му честита на Португалецот за неговиот гол со објавување на гола фотографија посветена на Роналдо и Реал Мадрид. „На мојот Бог Кристијано и за сите …

Повеќе

Одлична вест за Роналдо! Ќе игра до …

Фудбалската ѕвезда Кристијано Роналдо ќе може да игра фудбал најмалку до 40 години. Ова го покажа неговото најново истражување за телото. Според него, 33-годишниот Португалец има тело на 23-годишен спортист. Биолошката структура на Роналдо ќе му овозможи да биде на добро ниво на теренот во време кога играчите на неговата …

Повеќе

Тајната на Роналдо: добра исхрана и здрава работа

Машината за голови Кристијано Роналдо владее во спортските медиуми по синоќешниот рецитал во Торино. Во каталонскиот Mundo Deportivo се обидоа да ја откријат тајната на неговата спортска долговечност и исклучителните атлетски параметри. Португалецот работи внимателно во две насоки – правилна исхрана и точни физички вежби. Надвор од менито секогаш биле …

Повеќе

Јунајтед со нов обид за Роналдо

Ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо може да се врати во својот поранешен тим на Манчестер Јунајтед, вели „Дон Балон“. Според информациите, „црвените ѓаволи“ се подготвени да платат 200 милиони евра за Португалецот. И самиот Роналдо нема ништо против да игра повторно во англиската Премиер лига, барем според шапнското издание. …

Повеќе

Џорџина не сака повеќе деца со Роналдо

Девојката на ѕвездата на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо – Џорџна Родригез не сака да раѓа повеќе деца, според дадено интервју за магазинот XL Semanal. Во ноември, таа му роди на Роналдо девојче кое го крсти Алана Мартина. Португалскиот репрезентативец има уште три деца, но тие се родени од сурогат мајки. …

Повеќе

Конечно! Реал ја откри иднината на Роналдо

Претседателот на европскиот клупски шампион Реал Мадрид – Флорентино Перез, категорично ги негираше информациите дека најголемата ѕвезда на „белите“ Кристијано Роналдо ќе го напушти тимот по завршувањето на сезоната. Околу името на петкратниот добитник на „Златната топка“ постојано има шпекулации кои го праќаат далеку од „Сантијаго Бернабеу“. Градежниот магнат сепак …

Повеќе