Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Познато кој ќе биде новиот Терминатор

Веќе разбравме дека Арнолд Шварценегер е добро и се опоравува по операцијата, а тоа нè потсети дека во 2019 година треба да се појави нов филм за „Терминатор“. Со оглед на здравјето на Арнолд, не е јасно дали ќе може да учествува во шестиот дел, но очекувањето е да го …

Повеќе

Шварценегер ќе учествува во продолжението на интернет хитот „Kung Fury“ (ВИДЕО)

Алтернативната кинокласика, „Kung Fury“ на Дејвид Сандберг не само што ќе добие продолжение (и тоа долгометражно), но кон него се приклучуваат и некои познати имиња. „Екшн-комедијата“ (или подобро кажано, сатира на евтините и наивни акциони филмови од 80-тите и 90-тите години), која не пренесува во Мајами во 80-тите години, ќе …

Повеќе

Шварценегер ќе снима Вестерн серија

Поранешниот гувернер на Калифорнија и актер, Арнолд Шварценегер ќе глуми во Вестерн серија за стриминг платформата на интернет гигантот „Амазон“, информира ДПА, цитирајќи го „Холивуд Репортер“. Дејството на серијата насловена „Outrider“, се развива во индијанска територија, каде се наоѓа денешна Оклахома, кон крајот на 19-тиот век. Според написите, 70-годишниот Шварценегер …

Повеќе