Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Неверојатниот рекорд на Тер Штеген

Голманот на Барселона, Марк-Андре Тер Штеген може да се пофали со невидено до сега достигнување во шпанската елита, пишува весникот „Спорт“. Тој стана првиот фудбалер во историјата на Ла Лига со 39 последователни натпревари без пораз. Како што е познато, по успехот со 2:1 над Валенсија во саботата, каталонците станаа …

Повеќе

Јунајтед може да се раздели со Де Хеa, се насочува кон голманот на Барса

Манчестер Јунајтед најде алтернатива на Давид Де Хеа во случај голманот да биде продаден на Реал Мадрид во текот на летото. Според шпанскиот весник „Дон Балон“, на Жозе Мурињо му се допаднал Марк Андре Тер Штеген од редовите на Барселона за евентуално ново засилување под рамката. Ако стане збор за …

Повеќе