Почетна / (не)Секојдневно / Трогателно ВИДЕО: Куче се обидува да го “разбуди” мртвиот пријател

Трогателно ВИДЕО: Куче се обидува да го “разбуди” мртвиот пријател

 

Срцепарателна сцена се разигра на прометна градска улица во кинеската провинција Џадзен. Околу 30 минути улично куче се обидува да “разбуди”  една Хаска, прегазена смртоносно од патничко возило пред очите на десетици зачудени минувачи, пренесува “Дејли Меил”.

Очевидци, снимија  потресна моменти на видеото, тврдат дека штом хаската паднала под тркалата на автомобили, кај него дошло друго куче кое очајно се обидуваат да го  вратат пријателот во животот.

По некое време минувачи го  пренесле безживотни тело на прегазеното куче  на тротоарот. Уличното куче сепак не се одвоило од другарчето и цело време го буткало со муцка. 

 

погледнете го видеото: