Почетна / Актуелно / Ураган зафати плажа до Рим, има многу повредени (фото / видео)

Ураган зафати плажа до Рим, има многу повредени (фото / видео)

Како резултат на ураган, кој зафати  плажа недалеку од Рим,  повредени  се 10 лица, соопштува La Repubblica.

Силниот ветер кренал во воздух лежалки и чадори,   на летувалците на плажа на  плажата  Остин. Четворица од повредените се хоспитализирани, а на останатите била укажана помош на самото место.

«Одеднаш се изви  силен ветер, ние дури и не свативме што се случува, зашто небото беше јасно,  беше ужасно “, вели еден од настраданите.