Почетна / Актуелно / Уште едно ѕвездено дете: Клара – ќерката на Јуан Мекгрегор

Уште едно ѕвездено дете: Клара – ќерката на Јуан Мекгрегор

Уште едно дете на холивудска ѕвезда изгрева на небото. По ќерките на Џони Деп и Ванеса парада, на Вил Смит и Мајкл Џексон, се појавува и Клара Матилда – најголемата ќерка на Јуан Мекгрегор.

Девојката демонстрира завидна фигура и визија. 21-годишната убавица работи како модел, а на социјалните мрежи се појавија на неколку фотографии со нејзиниот ѕвезда татко – 45-годишниот Мекгрегор.

На фотографиите објавени на Instagram, тоа е крај базен за време на капење.

Клара е најголемото дете на ѕвездата од “Треинспотинг”, кој има уште две 15-годишни ќерки – Естер Роуз и Джемиан (посвоен од Монголија). Јуан е татко и на 5-годишната Анук. Тој ужива во долгогодишен брак со француската дизајнерка Ив Мавракис.

Пред да се пресели во Лондон, Клара живеела во Лос Анџелес со нејзиното семејство. Самата таа има доста фанови на социјалните мрежи. Следбениците на нејзинот Instagram се над 15 000.

За себе вели дека цврсто зачекори на земјата, покрај ѕвездената кариера на родителите нејзини. Пред Daily Mail таа вели: “Отсекогаш сум сакала да работам сама и да заработувам своите пари.”

Клара работела во продавница за облека, како келнерка, гледала деца. Објаснува дека нејзиниот татко сакал да ја научи каква е вредноста на парите. “Тато секогаш истакнуваше дека ова се случува со напорна работа”, забележува таа.