(ВИДЕО) Двајца полицајци загинаа во терористички напад на Елисејските полиња во Париз- нови детали!

Француските синоќа  а известија дека двајца полицајци загинале во престрелка при терористичкиот напад на авенијата Шанзелизе во Париз. Француската полиција извести дека напаѓачот е убиен. Градските власти им советува на жителите и туристите да не одат во овој дел од градот.   Според портпарол на Министерството за внатрешни работи, пукањето не е поврзано со кражба … Continue reading (ВИДЕО) Двајца полицајци загинаа во терористички напад на Елисејските полиња во Париз- нови детали!