Почетна / Актуелно / ВИДЕО: Голем пожар беснее во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

ВИДЕО: Голем пожар беснее во бараките кај СУГС „Здравко Цветковски“

 

7 pozarni vo borba so ogninot koj progolta do sega dva objekta.

Posted by Igor Kasper Tomov on Петок, 21 април 2017

Голем пожар изби во бараките на Заводот за урбанизам и Институтот за социолошко и политичко правни истражувања во скопската населба Карпош, кај СУГС „Здравко Цветковски“, спроти бензинската пумпа Макпетрол на булеварот Партизански одреди. Противпожарни возила се обидуваат да се справат со пожарот.

Vo blizina na benziska pumpa !

Posted by Igor Kasper Tomov on Петок, 21 април 2017

Strasen pozar vo Skopje !

Posted by Igor Kasper Tomov on Петок, 21 април 2017