Почетна / Магазин / Интима / (ВИДЕО) Како изгледа сексот во 4D ултразвук

(ВИДЕО) Како изгледа сексот во 4D ултразвук

1469786560-what-sex-looks-like-in-4d-ultrasound

 

За науката се прави се разбира се, не е изненадување што GIF сликата на парот кој има секс е направена при МРИ скенер, а неодамна стана вирален хит во Reddit.

И зошто да не? Според научниците здрав сексуален живот го намалува крвниот притисок, го стимулира имунолошкиот систем и го намалува ризикот од срцев удар.

Сепак научниците се заинтригирани од тоа како точно се случуваат работите и со птиците и пчелите, така што одлучуваат да користат нуклеарна магнетна резонанца и 4D ултразвук за да истражуваат како точно одвива половиот акт.

Видеото што можете да видите тука покажува како пар кој има секс е снимен во 4D ултразвук, а авторот Мери Роуч раскажува како се согласила да учествува во овој потфат.