Почетна / Актуелно / (ВИДЕО) Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

(ВИДЕО) Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

Кучиња скитници се уште шетаат во кичевското село Бачишта, откако беше брутало искасано 3- годишно дете. Локалното население е во паника поради трагедијата која го потресе селото, но и државата, информира Телевизија 24.

Во овој случај стануваше збор за овчарски кучиња, но,  мештаните велат не е помал проблемот и со кучињата што немаат газди.

Проблемот со кучињата скитници во кичевско Бачишта трае со децении, раскажуваат дел од мештаните, но не сакаат да зборуваат во камера бидејќи денеска беше погребот на малиот Џеваир Усеини.

Според информациите, кучињата кои го искасале детето се во сопственост на близок роднина на веќе починатиот Џеваир.

Целиот текст можете да го прочитате тука