Почетна / Видео / [ВИДЕО-РЕЦЕПТ] Вкусен лосос

[ВИДЕО-РЕЦЕПТ] Вкусен лосос

Дојде времето од годината во кое посветуваме многу повеќе внимание на она што го јадеме.

Сакаме да се подготвиме за деновите на плажа и морските празници, а тоа автоматски значи дека треба да влеземе во форма.

Ги оставаме тешките јадења и се вртиме на полесни и нискокалорични. Денес ќе ви претставиме рецепт за еден многу соодветен за исхрана оброк.

Вкусниот лосос ќе ни овозможи со потребните важни хранливи елементи и ќе нè држи долго време сити.

Ќе ви бидат потребни:

1 кг лосос

50 г зелен кромид

30 г копар

14 г магдонос

маслиново масло

1 лимон

сол

црн пипер

Начин на подготовка – во видеото: