Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / (ВИДЕО) САД – обилен снег парализира три американски држави

(ВИДЕО) САД – обилен снег парализира три американски држави

Иако наближува лето, снегот ги изненади жителите на американските држави Колорадо, Вајоминг и Монтана. Обилните снежни врнежи предизвикаа сериозни тешкотии во сообраќајот по најпрометните патни артерии, а многу летови беа откажани.