Почетна / Хроника / Вонредна од Германија! Пукање и заложници?

Вонредна од Германија! Пукање и заложници?

Вооружен маж нападнал банкарски гранка, а областа околу него е во блокада

Маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието. “Фокус”. За време на нападот во зградата на банката имало две лица,кои се земени како заложници соопшти локалната полиција. Според очевидци се слушнале и  истрели. Во моментов областа околу банкарскиот комплекс е блокиран

Очекуваме повеќе информации