Почетна / Хроника / Вработен во сендичарница во Скопје прободен со нож

Вработен во сендичарница во Скопје прободен со нож

Вработен во сендвичарница во центарот на Скопје ноќеска бил прободен со нож во стомакот, информира полицијата.

Изутринава во 4:30 часот во ЕИК-Скопје, било пријавено дека во сендвичарница на ул.„Кеј 13-ти Ноември“ вработениот З.Б. (27) од Скопје, бил прободен со нож во пределот на стомакот.

Повредениот бил пренесен во Ургентниот центар-Скопје. Најверојатно над него ќе се изврши хируршка интервенција.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.