Џенифер Лопез го украде шоуто на доделувањето на Греми наградите во прекрасен „Гучи“ фустан

од Radmila Tasevska

Наградите Греми собраа многу познати личности, меѓу кои се истакна латино дивата Џенифер Лопез.

Ова беа првите Греми награди каде латино дивата Џенифер Лопез дојде во придружба на нејзиниот сопруг Бен Афлек.

Пејачката и актерка Џенифер Лопез изгледаше неверојатно во тегет-сребрен фустан, кристално обложен, кој без сомнение ќе влезе во историјата како нејзиниот иконски фустан што го носеше на Греми наградите во 2000 година, кој беше на врвот на листата на најнезаборавни фустани од црвениот тепих некогаш.

Џенифер оваа година се одлучи за прекрасна креација на модната куќа „Гучи“, чиј долен дел беше украсен со важничене, а неизбежно беше и раскошното деколте кое Џеј Ло го украси со прекрасното ланче „Булгари“.

Прекрасниот фустан ги покажа нејзините затегнати нозе, кои Џеј Ло уште повеќе ги издолжи со пар сребрени потпетици.

Слични содржини