🎥 Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите, Мирлинд Даку предизвика скандал на ЕУРО 2024

од Milan1
5,8K прегледи

Албанија одигра нерешено со  Хрватска, односно со гол во судиското продолжение, Албанија изедначи на 2-2 и успеа да и земе бод на Хрватска. Сепак овој интересен натпревар беше засенет од провокативни пораки од трибините, а уште поголем скандал направи Мирлинд Даку кој по дуелот  ги пцуеше Македонците и Србите.

Наместо како спортист да ги смири страстите меѓу навивачите, Даку уште повеќе ги разгоре и водеше навредливо скандирање.

Претходно во текот на натпреварот гледавме и заедничко националистичко скандирање од навивачите на трибините на двете селекции против Србија.

Слични содржини