🎥 Што извикуваа полските навивачи пред руската амбасада во Германија?

од Vladimir Zorba
655 прегледи

РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА Полска е поразена во второто коло од групата Д на Европското првенство во Германија. Австрија победи со 3:1 на Олимпискиот стадион во Берлин.

По поразот од Холанѓаните во првото коло, тоа значи дека Полска стана првата репрезентација што го завршува натпреварувањето во групите.

Во пресрет на последното коло во кое се соочуваат со Французите, Полјаците немаат шанси да се симнат од дното на табелата.

На денот на натпреварот во Берлин, многу полски навивачи учествуваа во кортеж на улиците и повеќето од нив ги навредуваа Русите извикувајќи „Руска курва“ пред руската амбасада.

Слични содржини