📷Ferrari Purosangue by Pogea Racing

од Vladimir Zorba

Германската Pogea Racing го најавува својот иден пакет за тјунинг Ferrari Purosangue со неколку компјутерски генерирани слики.

Пакетот првенствено вклучува сет од лесни додатоци од јаглеродни влакна, проширување на браници, нови тркала од 22 до 24 инчи (со гуми Мишелин), целосно нов издувен систем, уште полуксузен ентериер и засилен мотор.

Во кратката вест се наведува дека 6,5 литарскиот V12 сега има 820 КС.

Цената на пакетот се уште не е објавена.

Слични содржини