📸 Ким Кардашијан шокираше со промена: Таа сега изгледа сосема поинаку

од Stefanija Kuzmanovska
340 прегледи

Ријалити ѕвездата Ким Кардашијан блесна пред три дена во Лос Анџелес на церемонијата на GQ’s Men of the Year, каде ги воодушеви сите со својот стајлинг, но и со новата фризура.

Ким се најде на насловната страница на ова списание и изданието посветено на мажот на годината.

Таа на црвениот тепих се појави со коса во боја на песок, заменувајќи ја нејзината црна коса. Ким и порано беше русокоса, но сега тоа не е чистo русa нијанса, бидејќи можете да видите навестувања на црни акценти. Покрај бојата, ја промени и фризурата, која сега ѝ беше испеглана.

Оваа промена на познатата ријалити ѕвезда не можеше да помине незабележана, а покрај новата фризура, таа доминираше и во комбинацијата на облека. Таа за оваа пригода се одлучи за фустан од превртена кожа во кафена боја. Фустанот имаше гол грб, а околу вратот бил врзан со златни синџири. Внимание привлекоа и металните детали на задната страна со нејзините иницијали.

Што се однесува до шминката, таа се одлучи за неутрални тонови и шминка во боја на кожа.

Оваа промена кај многумина предизвика позитивни коментари, а она што сите го забележаа покрај косата е нејзината витка линија на која Ким очигледно напорно работи.

Слични содржини