📽 Позната актерка откри дека е бремена, не е познато кој е таткото

од Stefanija Kuzmanovska
468 прегледи

Актерката Елизабет Мос (41) потврди дека е бремена и го очекува своето прво дете. Таа гостуваше во емисијата Jimmy Kimmel Live, во која се појави со труднички стомак.

„Дали си бремена или само неверојатно посветена актерка?“, праша водителот.

„Малку од двете“, одговори актерката.

Таа зборуваше за нејзината бременост кога Џими ја праша како се чувствува.

„Не е лошо. Навистина имам среќа. Сè оди добро“, рече таа.

Инаку, Мос е таинствена за приватниот живот и не е познато кој е татко на нејзиното дете.

Претходно се шпекулираше дека Мос е бремена на сетот на новиот трилер „Школка“ што го снима.

За време на снимањето, таа е видена како носи розова наметка која ѝ го покривала стомакот.

Пред да се појави во шоуто на Џими Кимел, не беше потврдено дека актерката очекува дете.

Во 2022 година, таа за „Дејли Меил“ изјавила дека сака деца и дека нејзината мајка Линда ја инспирирала да го стори тоа.

„Навистина сакам да имам деца бидејќи сум многу инспирирана од тоа каква е мајка ми. Прекрасно ме воспитува“, рече таа, а потоа се пошегува дека кога ќе се породи ќе го предаде детето на мајка си.

Последниве години Мос ја поврзуваа со мистериозен маж, но и со актерот Том Круз. Таа не се огласуваше во јавноста на овие теми.

Слични содржини