Земјотрес во Охрид

од Берта Китинска

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Европската макроисеизмичка скала е регистриран рано утрово во 3:26 часот во Охрид. Епицентарот бил во близина на градот и на длабочина од 0,4 километри.

Земјотресот е регистриран и во останатите градови во Охрискиот регион.

Слични содржини