185 новозаразени со корона и без починати во последните 24 часа

од Nikola Popovski

Од направени 2.216 тестови, регистрирани се 185 нови случаи на КОВИД-19, информира Министерството за здравство.

Од вкупниот број на позитивни регистрирани се 28 реинфекции. Во текот на изминатите 24 часа, не се регистрирани починати лица.

Регистрирани сe 124 оздравени пациенти.

Во последните 24 часа, не се регистрирани починати лица од коронавирусот.

Досега во земјата се направени вкупно 1.988.999 тестирања на КОВИД-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 308.152, бројот на оздравени пациенти е 297.724, на починати е 9.256, а бројот на активни случаи изнесува 1.172

Слични содржини