19-годишник праќал порнографски материјал на малолетничка

од Nikola Popovski

МВР информира дека 19-годишно момче од Тетово се сомничи за прикажување на порнографски материјал на дете.

Полицијата поднесе кривична пријава против Ж.Т.(19) од с.Туденце, општина Јегуновце, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „прикажување на порнографски материјал на дете“.

На 25.06.2021, мајка на малолетно девојче од Скопје пријавила дека на мобилниот телефон на нејзината ќерка на апликацијата Вибер од машко лице ѝ биле покажувани делови од машко тело.

По преземени мерки било откриено дека пријавениот ги испраќал пораките од телефонот на неговиот татко.

Пријавениот го признал делото, информираа надлежните.

Слични содржини