24 Анализа: Што ќе донесе одлуката на Уставен, ќе значи ли комодитет и охрабрување на криминалците кои се “крстат” во помилување?

од desk4

Во вчерашното издание на емисијата „24 Анализа“ на 24 Вести за одлуката на Уставниот суд за помилувањето дебатираа Трендафил Ивановски-поранешен претседател на Уставниот суд и Темелко Ристески-универзитетскиот професор.

– Ова е донесено во сензибилен период, кога сме запознати со сите чекори на Специјалното обвинителство па нормално е да ги поврземе овие работи, рече Ивановски.

 

loading...

Слични содржини