31-годишна трудница од Гостивар меѓу починатите од коронавирус

од Vladimir Zorba

Пациентка од Гостивар (31) која почина на Инфективната од коронавирус е трудницата, која на 26-ти мај е потврдена како позитивна и била итно оперирана од гинеколози пред да биде сместена на Инфективна, пренесе „Телма“.

При итна операција дента, на пациентката и е изваден мртов плод.

Таа била префрлена на инфективната клиника кадешто била под надзор на гинеколози, трансфузиолози, епидемиолози и инфектолози.

Слични содржини