Актуелно
Почетна / TOP NEWS / 377 лица починаа од коронавирус во последните 24 часа во Велика Британија

377 лица починаа од коронавирус во последните 24 часа во Велика Британија

Според најновите податоци, уште 377 лица починале од коронавирус во Велика Британија, што е вкупно 37.837 лица, се вели во извештајот на Министерството за здравство и социјална заштита, пренесува Би-Би-Си.

Бројот на загинати во Англија е 185, во Северна Ирска 2, а други 185 ја загубија битката против Ковид-19 во болниците низ Англија.

loading...