Актуелно
Почетна / Локално / 5.000 евра казна: Пронајден сечачот на дрвото кај Мавровка (ВИДЕО)

5.000 евра казна: Пронајден сечачот на дрвото кај Мавровка (ВИДЕО)

Лицето кое го исече дрвото пред трговскиот центар „Мавровка“ е казнето со 5.000 евра, објави на својот фејсбук профил градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

„Во ова време, невреме, успеавме со скромните градски видео можности да го идентификуваме лицето кое што бесправно ги исече дрвата пред Мавровка“, напиша Шилегов на Фејсбук.

Во ова време (невреме) успеавме (со скромните градски видео можности) да го идентификуваме лицето кое што бесправно ги исече дрвата пред Мавровка. Казната што е изречена изнесува 5.000 евра за сторителот …

Публикувахте от Петре Шилегов в Понеделник, 6 април 2020 г.

loading...