Адел потврди дека има ново момче

од Vladimir Zorba

Британската пејачка Адел потврди дека е во врска со Рич Пол, агентот на кошаркарот Леброн Џејмс.

Имено, пејачката на својот Инстаграм објави неколку фотографии од свадбата на кошаркарот Ентони Дејвис, на кои беше со Рич. Таа ја сподели нивната заедничка фотографија на крајот од серијата фотографии и додаде само емотикон срце на описот.

На заедничката фотографија, Адел и Рич се смешкаат, потпрени глава до глава.

„Врескам!“, „Конечно! Сакам сега да најдеш среќа “,„ Згоден е “,„ Каков мачор фати Адел “,„ Адел блеска од љубов “,„ Ти завидувам на ова маче “,„ Ја заслужуваш оваа среќа што се гледа на сликата “, се некои од коментаторите.

Инаку, Адел и Пол беа неколку пати заедно фотографирани во јавноста и светските медиуми зуеа за нивната врска, сепак, пејачката не се огласи.

Се зборуваше дека нивната врска не е сериозна, но по објавата на Адел, многумина веруваат дека ја зацврстиле својата врска и дека имаат заеднички планови за иднината.

Слични содржини