Адеми за именувањето на Стоиљковиќ во министерството за односи со заедниците: „Србин со путинистички убедувања, промената штотуку започна!“

од Vladimir Zorba
7,3K прегледи

ВМРО-ДПМНЕ го предложија Иван Стоилковиќ за вицепремиер и прв човек на министерството за односи со заедниците кое досега го водеше Артан Груби.

Името на претседателот на Демократската партија на Србите синоќа го објави мандатарот Христијан Мицкоски при откривањето на предлозите за министри во идната Влада.

“Охридскиот договор за прв пат по 2001 година во рацете на Србин со путинистички убедувања! Промената штотуку започна!“, реагираше Арбер Адеми на Фејсбук.

Слични содржини