Адвокатите на Јанева повторно не се појавија на рочиштето за „Рекет“

од Vladimir Zorba

Адвокатите на екс Специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева повторно не се појавија на судењето за ,,Рекет“, по што рочиштето повторно се одложи.

Судијката Васка Николовска-Васевска побара од Јанева да се изјасни дали ќе ангажира нови бранители или ќе и бидат дадени адвокати по службена должност, на што Јанева ,,Јас си имам бранители“.

Ако и во понеделник, за кога е одложено судењето не се појават адвокатите на Катица Јанева, судијката рече дека ќе и бидат доделени судии по службена должност.

А.Т.

loading...

Слични содржини