Агентот на Туре за Гвардиола: Целосно г ** но!

од desk3

Агентот на Јаја Туре – Димитри Слејук, ги продолжува нападите против менаџерот на Манчестер Сити Хосеп Гвардиола поради исклучувањето на неговиот клиент од составот на “граѓаните”.

1474794330article-2697240-1e0c34aa00000578-907-634x390

 

“Шефовите на Манчестер Сити треба да му кажат на Гвардиола:” Јаја е дел од нашето семејство “. Како е можно тој да зборува на таков начин за Туре? Не е коректно да се прави така. Не е коректно да се откажуваш само така од играч кој е топ класа. Тоа е одлука на Гвардиола – тој е добар тренер, како личност е целосно  г ** но! “, Изјави Селјук, цитиран од весникот” Сан ”

“Обично човек не може да донесе таква одлука. Ова е Англија, не Северна Кореја или Авганистан. Овде луѓето разговараат дали нешто е правилно или не, имаат сопствено мислење “, додаде Селјук.

Слични содржини