Ахмети потврди дека Груби останува шеф на кабинет: „Се е нормално“

од Nikola Popovski

Во пресрет на денешното заседание на новото претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) во Мала Речица, лидерот на партијата Али Ахмети истакна дека нема огнена група во владеачката партија.

-Се е нормално, ќе има дебата. Тоа е се, рече Ахмети за ТВ 24 во едно од своите ретки обраќања на македонски јазик.

На прашањето дали Артан Груби ќе остане шеф на кабинет, Ахмети одговори потврдно.

Денеска новото претседателство на ДУИ треба да побара отчет, поточно да ги слушне извештаите на првиот вицепремиер, министрите и замениците министри за досегашните постигнувања на партијата во владеењето со СДСМ.

Слични содржини