АЛАРМАНТНА СОСТОЈБА ВО ЦРНА ГОРА: Голем број новозаразени со корона, починаа три лица

од Vladimir Zorba

Во Црна Гора уште три лица починаа како резултат на коронавирусот, додека беа евидентирани нови 235 случаи на заразени, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здравје.

Лабораториите на Институтот за јавно здравје завршиле со ПЦР анализа на 790 примероци за новиот коронавирус од последниот пресек.

Вкупно 235 новозаразени се регистрирани во лабораториите на Институтот и другите лаборатории во земјата кои вршат ПЦР дијагностика за новиот коронавирус.

loading...

Слични содржини