Актуелно
Почетна / Хроника / Албански државјанин баран преку Интерпол уапсен на ГП Блато

Албански државјанин баран преку Интерпол уапсен на ГП Блато

На 16.02.2020 во 08.20 часот на Граничниот премин „Блато“, при пасошка контрола, било констатирано дека лицето K.J.(38) од Р.Албанија се наоѓа во евиденцијата на листа со мерка „апси“, по барање на Интерпол од Италија, заради издржување на казна затвор.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициската станица Дебар за понатамошна постапка.

loading...