Алисон е првиот добитник на наградата „Лев Јашин“

од Aleksandar Petrovski

Голманот на Ливерпул, Алисон Бекер, го освои признанието за голман број 1 во анкетата за „Франс Фудбал“ за 2019 година.

Тој ја освои наградата со името на легендата Лев Јашин, која се доделува за прв пат.

-Благодарам на сите – најмногу на моите соиграчи и моето семејство, рече шампионот во Лигата на шампионите.

Зад Бразилецот завршија Марк-Андре тер Штеген (Германија / Барселона) и Едерсон (Бразил / Манчестер Сити).

loading...

Слични содржини