Актуелно
Почетна / Сцена / Анџелина Џоли е во врска со нејзина колешка, еве како изгледа

Анџелина Џоли е во врска со нејзина колешка, еве како изгледа


Како што пишува американскиот таблоид Woman’s Daу, познатата холивудска актерка Анџелина Џоли е во врска со својата колешка Еван Рејчел Вуд.

– Иако таа својот приватен живот сака да го задржи за себе, на неколку пријатели им призна дека по разводот од Бред одлучила да заврши со машкиот род – рекол еден извор близок на актерката и открил дека Анџелина, со наводната сегашна партнерка, се запознала пред десет години на еден настан.

– Може слободно да се каже дека било љубов на прв поглед, но двете тогаш беа во среќни врски, па своите чувства мораа а ги потиснат. Сепак, на крајот ги спои судбината и сега можат да уживаат – рекол изворот.

Според овој американски медиум ова не е прва врска на Анџелина со жена. Во 90-тите анџелина била во врска со Џени Шмизу.

View this post on Instagram

#jennyshimizu #angelinajolie #foxfire

A post shared by CryBabylonia (@crybabylonia) on

loading...