Актуелно
Почетна / Македонија / Ангеловска: Здравствените работници ангажирани во справување со КОВИД-19 ќе добијат платежна картичка за купување на домашни производи

Ангеловска: Здравствените работници ангажирани во справување со КОВИД-19 ќе добијат платежна картичка за купување на домашни производи

Министерката за финансии Нина Ангеловска на својот фејсбук профил соопшти дека платежна картичка за купување на домашни производи ќе добијат и здравствените работници ангажирани за справување со Ковид-19.

За нив ќе биде доделена платежна картичка во износ од 40 отсто од основната нето плата за што ја земале во мај годинава.

loading...