Апасиев: Не коалицираме со партии кои имаат дамки во своето работење

од Берта Китинска

Лидерот на Левица Димитар Апасиев  со цитат од Фидел Кастро го објасни ставот за коалицирањето со ВМРО-ДПМНЕ.

– Првата политичка партија во која учествувал Кастро е партијата Ортодоксо. Тогаш освојуваат само 2 (две) пратенички места во кубанскиот парламент. Ставот на младиот стратег Фидел е: „Не смее да има никакво коалицирање со партии кои имаат дамки во своето работење! КОАЛИЦИРАЊЕТО ЌЕ ЈА РАЗВОДНИ ИДЕОЛОГИЈАТА. Од тоа корист ќе имаат само нашите ривали“, напиша пратеникот на Фејсбук.

Слични содржини