Актуелно
Почетна / TOP NEWS / Aр Кели повторно во затвор

Aр Кели повторно во затвор

Ар Кели се врати во затвор. Пејачот беше уапсен во Чикаго, со 13 обвиненија против него.

Освен за сексуални злосторства, поради кои беше уапсен пред неколку месеци, изведувачот ќе треба да одговара уште и за заведување на малолетници, детска порнографија, трговија со луѓе, неподготвеност да придонесе за правда, соопштува “Ројтерс”.

52-годишниот пејач беше обвинет за 10 сексуални престапи со четири жени во февруари оваа година. Четири од неговите жртви се малолетници. Потоа тој беше ослободен со кауција, негирајќи ја својата вина. Неколку месеци подоцна, тој доби нови обвиненија.

“Заборавете на блоговите, заборавете што мислите за мене. Мразете ме ако сакате! Сакајте ме, ако сакате! Но, користете го вашиот здрав разум “, пејачката коментираше во нејзиното прво интервју на ТВ за случајот.

“Колку глупаво би било сега да прифатам дека мора да бидам монструм што ги задржува девојките против нивната волја, заглавени во мојот подрум. Тоа не сум јас! “Тој рече додека плачеше.

Во 2008 година, на Кели му се судеше за детска порнографија, но тогаш обвинението беше повлечено

loading...