Арсовски: Ќе се радуваме, но нема да славиме

од Берта Китинска

Првиот изборен круг заврши, но пред нас е вториот круг. Денеска веќе почнуваме со втората етапа. Потенциравме и вчера дека ќе се радуваме но нема да славиме вели за Утрински брифинг портпаролот на ВМРО – ДПМНЕ, Димче Арсовски.

-Согласно информациите на нашите набљудувачи денеска очекуваме само да се потврдат резултатите кои ги објавивме во текот на вчерашниот ден. Очекувавме огромна победа на нашите кандидати и тоа се оствари, вели Арсовски.

Слични содржини