Атлетико Мадрид и Јувентус одбија да играат во Израел

од Vladimir Zorba

Атлетико Мадрид и Јувентус требаше да одиграат последен натпревар за секој од двата тима пред утревечер во Израел да започнат првенствата во Ла Лига и Серија А, но зголемените тензии во Појасот Газа во последните денови ги принудија да се откажат од таа идеја.

Тестот беше закажан за недела во 20:45 часот по наше време во Тел Авив на стадионот „Блумфилд“, но на крајот двата тима ќе се соочат во Торино, најверојатно во 20:30 часот.

Слични содржини