Атрактивна учесничка во ријалити шоу пренела дрога вредна 64 милиони евра

од Milan1
166 прегледи

Магдалена Салдо (29), занесна русокоса, ја признала вината и признала дека била „курир“ и шверцувала кокаин при акција за шверц на дрога вредна дури 64 милиони евра во Велика Британија. Девојката е уапсена на аеродромот Хитроу во Велика Британија, каде слетала на враќање од Дубаи, од каде донела голема количина кокаин.

Таа се појавила на судот во Карлајл минатиот петок, каде што признала дека имала неколку такви пратки помеѓу март 2022 и мај 2023 година, пишува Дејли Меил.

Инаку, Магдалена е поранешна учесничка на полското реално шоу „Остров на љубовта“ каде што се опиша себеси како жена полна со „самодоверба и некој на кој можеш да се потпреш“.

Магдалена, која претходно живеела во Беркшир, моментално е во притвор во очекување на пресудата, која се очекува кон крајот на оваа година.

Инаку, на судот му било кажано дека огромни количини кокаин биле увезени во Велика Британија пред да бидат дистрибуирани низ земјата од организирана криминална банда.

Во март оваа година, девет мажи биле осудени на затворски казни од вкупно над 106 години за нивната вмешаност.

Слични содржини