Актуелно
Почетна / Elena Daskalova (страница 140)

Elena Daskalova

Кетрин Зета Џонс изгледа беспрекорно покрај 16годишната ќерка

Актерката Кетрин Зета Џонс ја имаме гледано во многу модни кампањи, а сега своетo искуство го покажа во големата кампања за италијанскиот бренд Фенди, кој истовремено ја ангажираше и ќерка ѝ Керис Даглас (16). Двете убавицi подготвено позираа за оваа кампања која воодушевува со елеганцијата и луксузните ноти поради моделите и …

Повеќе

Овие три хороскопски знаци ќе имаат најромантичен ноември

Доцната есен и раните знаци на зимата ќе ги исполнат со многу романтика животите на три хороскопски знаци. Тие ќе уживаат во долги прошетки, прегратки, заеднички моменти и ќе научат да ја ценат љубовта и миговите поминати заедно со саканата личност. Се работи за Бикот, Ракот и Лавот. Бик Биковите …

Повеќе

Хороскоп за Ноќта на вештерките: Што ве чека во оваа „страшна“ вечер?

Оваа година, Ноќта на вештерките се поклопува со почетокот на ретроградното движење на Меркур, а тоа се случува за време на владеењето на Скорпијата. Забавувајте се, но и откријте што можеби ве чека оваа ноќ. Овен: Време за интимност Преиспитајте го својот љубовен однос и направете проценка колку давате, а …

Повеќе

Џеј Ло има своја копија: Неверојатно е колку личат

Русинката Наталија Мирскик го привлече вниманието на социјалните мрежи со својата неверојатна сличност со светската музичка и филмска икона, Џенифер Лопез. Наталија има 19 години, фотомодел е, живее во Русија, а многупати на улица ѝ бараат автограми, мислејќи дека се работи за познатата Џеј Ло. Благодарение на оваа сличност, Наталија …

Повеќе

Како кофеинот може да ја смири главоболката?

Сигурно сте забележале дека некогаш кафето ви ја смирува непријатната главоболка, но и дека се случило наместо тоа, сериозно да ја влоши. Кофеинот најмногу помага при главоболки предизвикани од ширењето на крвните садови во мозокот, бидејќи помага и во нивното стеснување. Исто така, може да ве ослободи и од тензичната …

Повеќе

Зошто имаме потреба од шеќер кога сме под стрес?

Кога сме под стрес, растат нивоата на кортизол во телото, а за тој да се поништи, чувствуваме потреба за поголема количина шеќер. Тоа што во филмовите тажните и расплакани ликови се лечат со сладолед не е залудно. Ако на лице кое е под стрес му понудите цела шведска маса, многу …

Повеќе

Тејлор Свифт доби почесна награда „Уметник на деценијата“

Американската поп ѕвезда Тејлор Свифт до сега има освоено мнногу награди, а уште една е на пат. Имено таа ќе ја добие наградата „Уметник на деценијата“ на Американските музички награди (АМА) 2019 година, објавија продуцентите од „Дик Кларк“ продукцијата. Инаку Тејлор веќе има пет номинации за таа вечер, а ќе …

Повеќе

Го употребиле без дозвола: За ова селфи Ким бара отштета од 10 милиони долари

Авторите на апликацијата за додавање филтри и ефекти на фотографии, iHandy, употребиле без дозвола селфи на Ким Кардашијан во нивната рекламна кампања. Но, ријалити ѕвездата нема да дозволи да се извлечат толку лесно. Таа решила да ги тужи авторите на iHandy и од нив да побара отштета од 10 милиони …

Повеќе

Варени домашни кифли

Мирисот на топли кифли е најубавиот спомен од детството. Со овој рецепт пак ќе се вратите во тие убави детски години СОСТОЈКИ – 600 г брашно – 200 мл млако млеко – 200 мл топла вода – 3 лажици сув квасец -2 лажици масло – 1 лажичка шеќер – 2 …

Повеќе

Амал Клуни свитка зглоб пред папараците (ФОТО)

Амал Клуни важи за жена која секогаш изгледа беспрекорно, во секоја можна прилика. Но, знаеме и дека дури и на најдобрите може да им се случи незгода. Таа со високи потпетици чекорела по нерамнини, а во еден момент потпетицата се заглавила, а познатата адвокатка го свиткала зглобот доста незгодно. Потоа, …

Повеќе