Актуелно
Почетна / Elena Daskalova (страница 2)

Elena Daskalova

Кралицата ја вработи поранешната шефица на ПР на Меган и Хари

Вкупно 15 вработени кај војвотката и војводата од Сасекс мораа да бидат отпуштени или прераспределени откако парот се повлече од кралското семејство. Но, Сара Летам, која работеше како шеф на службата за односи со јавност, остана во кралското семејство и тоа ангажирана токму од кралицата Елизабета. Пред Меган и Хари, …

Повеќе

Рита Вилсон: Преживеав и рак и ковид-19

Актерката Рита Вилсон на 29 март прослави 5 години откако се излечи од карцином, а се нарече себе и „преживеана во пандемија од ковид-19“. Овој датум е значаен за неа, а сега доби уште поголемо значење, со тоа што конечно со Том Хенкс ја напуштија Австралија и се вратија дома …

Повеќе

Пенелопе Круз и Хавиер Бардем донираа медицинска опрема

Славните сопружници Пенелопе Круз и Хавиер Бардем објавија дека помогнале на шпанска болница со донирање медицинска опрема во време на коронавирус. „По неколку дена потрага на разни начини да најдеме, купиме и донираме медицинска опрема, Хавиер и јас конечно успеавме во тоа. Благодарение на компанијата Индитекс успеавме да купиме 100.000 …

Повеќе

Принцот Чарлс може да излезе од самоизолација

Принцот Чарлс закрепнува од заразата со коронавирус и сега може да ја напушти самоизолацијата, откако помина седум дена во карантин. Неговата сопруга Камила Паркер Боулс е негативна на тестовите за коронавирус. Според Бакингемската палата, принцот се чувствува добро и ги применува сите совети, но и ги почитува рестрикциите кои британската …

Повеќе

Бекстрит бојс го пејат големиот хит на домашниот концерт на Елтон Џон

Елтон Џон ги забавуваше фановите од својата дневна соба, а како специјални гости, исто од нивните дневни соби, се придружија момците од Бекстрит бојс. Тие на големо задоволство на носталгичарите ја испеаја „I Want it That Way“, а во перформансот им се придружија и децата на Ник и Кевин. Видеото …

Повеќе

Ковердејл сними „Коронавирус блуз“: Еве што ѝ порача на пандемијата

Фронтменот на Вајтснејк е во изолација поради состојбата во светот, па ја искористи приликата со музика да ги орасположи обожавателите. Вајтснејк, како и многу други бендови, поради коронавирусот откажаа бројни настапи и турнеи. Ковердејл сними кратко видео во кое на коронавирусот му порача „Fuck off“. Погледнете и слушнете како тоа …

Повеќе

Какви штетни емоционални навики имаат хороскопските знаци?

Штетните емоционални навики можеби не можеме да ги отфрлиме во еден ден, но ако почнеме да ги препознаваме, веќе сме направиле значаен чекор во нивното совладување. Многу е лесно да заборавиме до каде се границите на толеранција на општеството и поединците и да мислиме дека нашите емоции треба да бидат …

Повеќе

Како да отстраните гел и гел-лак во домашни услови?

Поради моменталната ситуација, доколку вашите нокти се изработени со гел или маникирани со гел-лак, можеби е невозможно да добиете термин кај козметичар, бидејќи салоните не работат, а и тие треба да ги заштитат своите семејства. Отстранувањето на гелот и на гел-лакот не е лесно, особено не со обичниот отстранувач на …

Повеќе

Фронтменот на Рамштајн уште е во болница, но не поради коронавирус

Пејачот на групата Рамштајн беше примен во болница минатата недела, во одделот за интензивна нега, под сомнение дека е заразен со коронавирус. Веднаш биле направени тестови, по што на официјалната страница на бендот беше објавено дека се работи за тежок облик на респираторно заболување, но дека е негативен на тестот. …

Повеќе

Храна која го подобрува расположението

Во услови на самоизолација, очекувано е и да сме нерасположени и нервозни, но и да ни се јаде почесто. Прво правило за да останеме здрави е да не се прејадуваме, а секако во овој период можеме да си помогнеме со намирници кои го подобруваат нашето расположение. Врската меѓу расположението и …

Повеќе