Актуелно
Почетна / Elena Daskalova (страница 4)

Elena Daskalova

Шајло повеќе сака да биде со татко ѝ за време на пандемијата

Шајло Џоли Пит, наводно, побарала додека трае пандемијата на коронавирусот да биде со нејзиниот татко, Бред Пит, пренесува таблоидот Мирор. Наводно, таа го замолила Пит да ја „спаси од вирусот“, а слична желба имале и поголемиот дел од нејзините браќа и сестри. „Нивниот татко има посморувачко влијание над нив. Тој …

Повеќе

Тату-ѕвездата Кет Вон Д со голема донација за болниците во Лос Анџелес

Тату-артистката и модна дизајнерка Кет Вон Д објави дека нејзиното студио „High Voltage Tattoo“ подготви донација за болниците во Лос Анџелес. Таа ги донира сите неотворени пакети гумени ракавици и заштитни престилки за медицинските лица од неколку болници. „Имаме само 8.000 ракавици и 500 престилки, но поради тоа што луѓето …

Повеќе

И Кортни Кокс во карантин: Еве што гледа за тоа време

Актерката Кортни Кокс во изданието „Карантински минилози“ во шоуто на Џими Кимел, преку Јутјуб, откри како го мине времето во самоизолација. Кокс, која во „Пријатели“ ја глумеше Моника, своето време го поминува токму со оваа популарна серија. „Постојано ме прашуваат за серијата, но не се сеќавам многу, како да не …

Повеќе

Нехигиенски тренд од кој мора да се откажете додека трае пандемијата

Пандемијата на коронавирусот воспостави повисоки критериуми и мерки за хигиена, кои вклучуваат детално миење на рацете, темелно и внимателно. Но, она на кое ретко помислуваме е колку бактерии и нечистотии се задржуваат под ноктите. Многу медицински лица се согласни дека надоградените нокти се вистинско легло на микроорганизми, бидејќи тешко се …

Повеќе

Еванџелин Лили се извини за арогантните коментари за коронавирусот

Откако минатата недела ја вознемири јавноста со своите коментари околу коронавирусот, игнорирајќи ја опасноста, познатата актерка сега се извини за кажаното. Еванџелин Лили се одбрани дека кога оригинално го објавила постот, тогаш уште не биле на сила строгите мерки за заштита и превенција и не била свесна дека ковид-19 не …

Повеќе

Меган и Хари заминаа од Канада: Еве каде престојуваат сега

Меган Маркл и принцот Хари заминале од нивниот дом во Ванкувер и сега се во САД, поточно во Лос Анџелес, каде Меган има свој дом. Засега, наводно се изолирани бидејќи патувале во време на пандемија. Иако тие од почетокот најавуваа дека ќе заминат во Канада, всушност, според нивните планови, сакале …

Повеќе

Очувот на Енрике почина од коронавирус

Во семејството на познатиот пејач се случи голема трагедија. Очувот на Енрике Иглесијас почина како последица на заразата со коронавирус. Карлос Фалко, очувот на Енрике, бил примен пред една недела во болница, но ја изгубил битката, поради компликации кои вирусот ги предизвикал со неговото здравје. „Минуваме низ тежок период, ова …

Повеќе

Средства за чистење и дезинфекција кои НЕ СМЕЕТЕ да ги мешате

Препораките за миење раце и дезинфекција во домот треба да се почитуваат, но добро е да знаете и кои средства во вакви услови смеете да ги комбинирате, а кои не. Генерално земено, хемиските супстанци за чистење не треба да ги мешате бидејќи нема да добиете поефикасно средство за дезинфекција на …

Повеќе

Најдобрите крими филмови и серии кои можете да ги гледате на Netflix

Криминалистичките филмови едноставно не излегуваат од „мода”, а Netflix е тука да ви понуди добра забава. Стилски овие филмови се комбинираат со други жанрови што ги прави уште поинтересни и понапнати. Степенот на напнатост е тоа што ги прави интересни дури и за 2020 година. Во вакви денови кога движењето …

Повеќе

Пожртвуваност, љубов и лажни вести во време на коронавирус

Социјалните мрежи, за жал, се идеална подлога за креирање и ширење лажни вести кои имаат најразлична цел – од создавање паника, па до создавање илузии за одредени теми. Една од најсподелуваните фотографии изминатите денови е од парот полицаец и лекарка, кои зборуваат преку стакло, а додадено е и емоџи во …

Повеќе