Актуелно
Почетна / Elena Daskalova (страница 5)

Elena Daskalova

Тијана објави хит-слика на Инстаграм со перика и машки костум

Тијана Дапчевиќ на Инстаграм сподели фотографија од деновите кога студираше на Факултетот за музичка уметност. Таа има перика и сценска шминка, а во описот нагласи дека сакала да биде Бах. „Студент во прва година на ФМУ Скопје, беше некој настан, го свирев Бах, далечната 1995 година“, напиша таа и ги …

Повеќе

Едвај стои на нозе: Блиските на Анџелина Џоли исплашени за неа

Асистентите на Анџелина Џоли се многу загрижени за нејзиното здравје, бидејќи таа често има вртоглавици, едвај стои и никогаш не ја виделе нешто да јаде. Таа се довела во ваква состојба кога излегле гласините дека наводно Бред Пит се смирил со Анџелина Џоли. Според таблоидите, таа едвај стои на нозе, …

Повеќе

Сите заблуди за коронавирусот кои кружат на социјалните мрежи

Во борбата и превенцијата од коронавирусот најважно е да се следат советите на СЗО и на локалните центри за јавно здравје и строго да се придржуваме до нив. Но, во денешно време социјалните мрежи се место каде се шират многу митови и невистини, кои за жал, добиваат многу поголема публика …

Повеќе

Го обвинија дека лаже за коронавирусот, а сега Елба ги замолче сите

Актерот Идрис Елба е заразен со коронавирус, но на интернет се појави теорија дека тој, како и уште неколку познати личности го глумат тоа, за што земаат многу пари. Тој реши да им стави крај на ваквите наводи. „Идејата дека некој ме платил да глумам дека имам корона е срање, …

Повеќе

Какви ќе бидете кога ќе остарите? Дознајте според хороскопскиот знак

Против одминувањето на годините не можеме ништо да преземеме, туку да почнеме да се гордееме со тоа што сме успеале за тоа време да го направиме и постигнеме. Сите ние различно старееме и различно гледаме на тоа што животот ни носи. Сакате да дознаете нешто повеќе за себе во тој …

Повеќе

„А како без гел и трепки“: Козметичарка сподели пораки кои го разлутија регионот

Правилата за изолација во време на пандемија важат подеднакво за сите. Многу бизниси трпат загуби поради ситуацијата, особено поединците кои работат сами. Една козметичарка од Хрватска сподели на социјалните мрежи пораки од клиенти кои се обидуваат да закажат термин за корекција на нокти, за свилени трепки и масажи. Пораките веднаш …

Повеќе

Принцот Вилијам загрижен за здравјето на татко му, Хари тешко ја поднел веста

Принцот Вилијам е загрижен за здравствената состојба на неговиот татко, принцот Чарлс, откако тестовите покажаа дека е заразен со коронавирусот. Принцот од Велс, кој има 71 година, покажал благи симптоми на респираторно заболување, но општо се чувствува добро. „Кога дозна за резултатите, Чарлс веднаш им се јави на Хари и …

Повеќе

Одложени и наградите Тони поради коронавирусот

74-то издание на наградите Тони е одложено додека да се среди ситуацијата со пандемијата на коронавирусот. Церемонијата беше закажана за 7 јуни, а откажувањето доаѓа откако Бродвеј објавија дека затвораат додека повторно да биде безбедно да работат. На Бродвеј се откажани сите шоуа до 12 април, со можност тоа да …

Повеќе

Сем Смит им дојде преку глава на сите: Плаче во карантин вреден 12 милиони (ФОТО)

Многу светски ѕвезди споделија како ги минуваат деновите во самоизолација. Некои си наоѓаат забава, па им покажуваат на фановите дека може и тие да издржат. На пример, семејството Кардашијан секој ден се снима како јаваат коњи на нивниот имот, Марта Стјуарт купува луксузни апарати за кујна и покажува што се …

Повеќе

Версаче изолација за Карлеуша (ФОТО)

Секој си наоѓа начин како времето поминато во карантин да си го направи поинтересно. Некој чита, некој плете, некој се шминка, а Јелена Карлеуша си прави приватни модни ревии. Таа на Инстаграм објави фотографија со костим за капење со потпис на Версаче, бренд кој, како што можеме да сфатиме и …

Повеќе